top of page
 • Frêg Kafeinli Sakız Nedir?
  Frêg, 1 porsiyonda 100 mg kafein,B3 B5 B6 vitaminleri, Guarana, Ginseng ve Ginkgo Biloba içeren nane aromalı şekersiz bir sakızdır. Frêg çiğnediğinizde çok kısa bir sürede çözünen vitaminler ve kafein size temiz bir nefes ve ferahlık sağlamaktadır. Kısacası zengin formülü ve içeriği ile Frêg, bir sakızdan daha fazlası.
 • Frêg ne kadar kafein içerir ?
  1 adet Frêg Draje sakız 50 mg kafein içerir. 1 Şişe Frêg toplam 45 adet sakız içermektedir. 1 şişe Frêg toplam 2250 mg kafein içerir. 2 Frêg Draje Sakız = 1 Porsiyon 1 porsiyon Frêg’in sahip olduğu kafein miktarı ve diğer kafeinli ürünlerin karşılaştırması aşağıdaki gibidir. 1 Porsiyon Frêg = 3 Enerji İçeceği 1 Porsiyon Frêg = 1 Espresso Kafeinli bir ürün tüketmek istediğinizde alışa gelmiş ürünlere pratik ve sağlıklı alternatif olan Frêg size gereksiz gazlı sıvı ve şeker almadan kafeinli üründen beklediğinizi daha hızlı ve daha aktif bir şekilde vermektedir.
 • Frêg’in Tadı Nasıl ?
  Frêg güçlü bir kafeine sahip olmasına rağmen kafeinin acı tadını bastıran keskin ferahlatıcı bir nane aromasına sahiptir.
 • Frêg Nasıl Çalışır ?
  Frêg ana bileşenleri kafein ve vitaminlerden oluşmaktadır. Bu bileşenler sakız çiğnendiğinde tükürükte çözünerek ağız mukozasından, dil altından ve diş etlerinden emilir. Frêg, gastrointestinal sistemden geçmediği için kahve, enerji içecekleri, kafein hapları ve antrenman öncesi shakelerden beş kat daha hızlı çalışır.
 • Ne Zaman Frêg Çiğnemeliyim?
  Temel olarak, kafeinin gücüne ihtiyaç duyduğunuz her an! 3’e ayırdığımız Frêg, Günboyu, Yolboyu ve Sporcu olarak üç farklı sınıfa ve kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Günboyu; Odaklanman gereken bir iş veya konu varsa. Sabaha yetiştirmen gereken bir ödev veya sunumun varsa. Sınav haftası sabahlara kadar ders çalışman gerekiyorsa. Gece vardiyasında çalışıyorsan. Sabahları zor uyanıyorsan hızlıca ayılmak için Frêg, bir kahveden daha hızlı ve pratik. Yolboyu; Gece Gündüz demeden ekonomimizin devam etmesi ve ürünlerimizi dünyanın her yerine ulaşmasını sağlayan uzun yolda araç kullanan şoförler. Maksimum odaklanma gerektiren iş makinelerini kullanan operatörler. Kaptanlar. Maalesef çalışma saatleri çok düzensiz olan havayolu personelleri mesaiye giderken veya jetlag olmamak için Frêg kullanıyor. * Frêg'i akşam yatmadan önce almamanızı öneririz. Çünkü kafein ortalama olarak, vücudunuzda 5 saat kalır. Buda uykuya dalmanızı daha da zorlaştırabilir. Sporcu; Zorlu antrenman öncesi ve antrenman sırasında. Güç antrenmanlarında Performansın limitleri zorladığı karşılaşmalarda. Kardio antrenmanlarında. *Spor yapmadan önce alınan kafein kalori yakımınızı desteklerken spordan sonra alınan kafein ise kaybettiğiniz enerjiyi geri kazanmanızda etkin bir araç olarak görülmektedir.
 • Kaç Adet Frêg Çiğnemeliyim ?
  Bu, kafeine ne kadar duyarlı olduğunuza bağlıdır. İki sakızla başlamanızı öneririz.
 • Frêg'i ne kadar süre çiğnemeliyim?
  Frêg'teki kafeinin ve vitaminlerin %99'u 15 dakika içinde ağız yoluyla kan dolaşımınıza karışır. Kafein toleransınız yüksekse veya daha fazla etki için 15 dakika arayla 1 porsiyon Frêg daha çiğneyebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış 15 dakikadan sonra istediğiniz kadar çiğneyebilirsiniz.
 • Frêg ne kadar süre etkili kalacak?
  Ortalama olarak, kafein kanınızda 4 ila 5 saat kalır. Etkisini ne kadar süre hissedeceğiniz kişiye göre değişmektedir herkes için farklı olacaktır. Metabolizma, vücut ağırlığı ve ne kadar formda olduğunuz gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Kafein, birkaç saat sonra yavaş yavaş parçalanır ve vücudunuz orijinal enerji seviyesine geri döner.
 • Kafeine duyarlıysam Frêg kullanabilir miyim?
  Frêg bir adette 50 mg kafein içerir, Bu miktar bir enerji içeceği veya güçlü bir espresso ile karşılaştırılabilir. Frêg kafeinli sakızın sizin için uygun olup olmayacağına karar vermeden önce kahve ve enerji içecekleri konusundaki hassasiyetinizi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Frêg, kullanımı güvenli bir ürün müdür?"
  Evet, Frêg güvenlidir. Türk Gıda Kodeksi Sakız Tebliğine Uygun Olarak Üretilmiştir. Frêg, ilaç veya takviye edici gıda değildir. Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA), günde 400 mg'a kadar kafein (8 sakız veya beş espresso) almanın kişinin sağlığına zararlı olmadığı sonucuna varmıştır. Bu veri, FDA, Health Canada ve Hollanda Beslenme Merkezi'nin bulguları ile uyumludur. Hamile, emziren kadınların ve 13 yaşın altındaki çocukların kafeinli ürünler almamaları tavsiye edilir. Buna Frêg Kafeinli Vitamin Sakızı da dahildir.
 • Frêg, performans arttırıcı bir ilaç mıdır?"
  Kesinlikle hayır WADA (Dünya Anti-Doping Ajansı) Ocak 2004'te kafeini performans arttırıcı ilaçlar listesinden çıkardı. Bu durum daha sonra, IOC (Uluslararası Olimpiyat Komitesi) tarafından onaylandı. Frêg kullanan profesyonel sporcuların doping testinde başarısız olma riski olmaksızın Akredite edilmiş Üniversite Laboratuvarı tarafından analiz raporları ve klinik testleri yapılmış Frêg Kafeinli Vitamin Sakızını gönül rahatlığı ile kullanabilecekleri anlamına gelir. Test sonuçlarını görmek ve sizinle paylaşabilmemiz için lütfen kliniktestsonuclari@freggum.com adresine e-posta gönderin
 • Frêg’in bileşenleri ilaç etken hammaddesi midir ?
  Frêg’in içerisindeki tüm bileşenler ve vitaminler gıdaya uygun ekstraktlardır. Frêg, ilaç hammaddesi kullanmaz. Frêg, ilaç veya takviye edici gıda değildir.
 • Frêg, vejetaryenler ve veganlar için uygun mu?"
  Evet, Frêg %100 Vegan. Frêg'teki maddelerin hiçbiri hayvansal ürün içermez.
 • Frêg glüten, laktoz ve süt içerir mi?"
  Hayır, Frêg, glüten, buğday, laktoz ve süt içermez.
 • Frêg’te Şeker var mı?
  Frêg, Şekersizdir.
 • Frêg’in Helal Belgeli mi ?
  Frêg helal belgelidir. Ürünümüzde domuz yağı veya domuzdan elde edilmiş maddeler bulunmamaktadır.
bottom of page